Tecău şi Rojer s-au calificat în semifinale la Shenzhen

spot_img

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer și-au asigurat un cec de 9.260 dolari și 90 de puncte ATP

tecau_rojer

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), principala favorită, a învins, miercuri, cu scorul de 6-4, 5-7, 10-7, cuplul Evgheni Donskoi/Teimuraz Gabaşvili, în sferturile de finală ale turneului de la Shenzhen, cu premii de 655.000 de dolari.

Tecău și Rojer și-au asigurat un cec de 9.260 dolari și 90 de puncte ATP după acest succes conturat într-o oră și 29 de minute, dar vor mai avea de așteptat până când să-și afle adversarii din penultimul act.

Câștigătorii din meciul Rohan Bopanna (India)/Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) — Matthew Ebden (Australia)/Andreas Seppi (Italia) vor juca în sferturi cu perechea Santiago Giraldo (Columbia)/Michael Venus (Noua Zeelandă), iar învingătorii vor întâlni în semifinale cuplul Tecău/Rojer.