vineri, 19 aprilie 2024 - 12:39
No menu items!

Steaua a învins Gloria-Bistrița cu 4 la 0

spot_img

Steaua a învins, duminică, pe teren propriu, în Ghencea, cu scorul de 4-0 (3-0), echipa Gloria Bistriţa, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I, în care Mihai Costea şi Raul Rusescu au înscris câte două goluri Mihai Costea a marcat în minutele 7 şi 29, iar Rusescu în minutele 24 şi 85. Steaua: Tătăruşanu – Georgievski, Szukala, Chiricheş (Gardoş ’46), Latovlevici – Bourceanu, Pintilii (Bălan ’46) – Popa, Rusescu, M. Costea – Nikolici (Filip ’69). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf. Gloria Bistriţa: Dolha – Traşcă, Năstase (Ionescu ’46), Kanon, Cafasso (Reano ’46) – Anton, Enescu – Ţârcă, Predescu, Ayza (Laio ’70) – Braganca. Antrenor: Nicolae Manea. Cartonaşe galbene: Braganca ’80, Enescu ’90+1. Arbitri: Iulian Dima (central) – Ciprian Danşa, Marius Nicoară (asistenţi) – George Rădulescu (rezervă). Observatori: Dan Berbecaru, Ionuţ Calancia. La meci au asistat 7.163 de spectatori. Pe banca Gloriei Bistriţa a reușit să ajungă și preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu, care a fost jefuit vineri, în cartierul Panduri, de un bărbat care, după ce l-a agresat, i-a furat borseta şi a fugit. D.F.M.