3.1 C
București
miercuri, 8 decembrie 2021 - 8:17
No menu items!

Meciurile USL- ARD în Capitală

spot_img

Principalii adversari politici şi-au depus în Capitală listele cu candidaţi la algerile parlamentare din 9 decembrie. Atât Uniunea Social-Liberală, cât şi Alianţa de Centru-Dreapta vor arunca în cursa electorală câte 40 de concurenţi, corespondenţi la tot atâtea colegii uninominale ale căror mandate vor fi puse la bătaie la scrutinul din iarnă.

Iată lista cu protagoniştii USL şi ARD care se vor confrunta în colegiile uninominale bucureştene pe 9 decembrie.

Camera Deputaților

Sectorul 1

Colegiul uninominal 1: Vlad Nistor (USL-PNL)-Mihai Marian Bâzgan (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 2: Diana Tuşa (USL-PNL)-Anca Constantinescu (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 3: Ludovic Orban (USL-PNL)-Gabriel Biriș (ARD-Forța Civică)
Colegiul uninominal 4: Dan Tudorache (USL-PSD)-Costică Canacheu (ARD-PDL)

Sectorul 2

Colegiul uninominal 5: Dumitru Popescu (USL-UNPR)-Maria Moța (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 6: Rodica Nassar (USL-PSD)-Ioan Mihăilă (ARD-PNȚCD)
Colegiul uninominal 7: Violeta Tudosie (USL-PSD)-Tudorel Prună (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 8: Octavian Bot (USL-PNL)-Dan Cristian Popescu (ARD-Forța Civică)
Colegiul uninominal 9: Daniel Budurescu (USL-PNL)-Theodor Paleologu (ARD-PDL)

Sectorul 3

Colegiul uninominal 10: Florin Alexe (USL-PNL)-Marilena Lăcătuș (ARD-Noua Republică)
Colegiul uninominal 11: Eugen Nicolăescu (PNL)-Sulfina Barbu (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 12: Raluca Ispir (USL-PNL)-Cristian Petrescu (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 13: Ionuț Vulpescu (USL-PSD)-Maria-Mirela Dinu (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 14: Gabriela Podaşcă (USL-PSD)-Dan Zătreanu (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 15: Alin Petrache (USL-PSD)-Constantin Cerbulescu (ARD-PDL)

Sectorul 4

Colegiul uninominal 16: Claudiu-Andrei Tănăsescu (USL-PC)-Veronica Toma (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 17: Bogdan Diaconu (USL-PSD)-Marian-Radu Popescu (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 18: Nicolae Bănicioiu (USL-PSD)-George Aristide Minculescu (ARD-Forța Civică)
Colegiul uninominal 19: Dinu Giurescu (USL-PC)-Mircea Raicu (ARD-PDL)

Sectorul 5

Colegiul uninominal 20: Dumitru Chiriţă (USL-PSD)-Radian Tufă (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 21: Georgian Pop (USL-PSD)-Cristina Trăilă (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 22: Alina Gorghiu (USL-PNL)-Lucian Diaconescu (ARD-Forța Civică)
Colegiul uninominal 23: Oana Mizil (USL-PSD)-Teodor Drăgan (ARD-PDL)

Sectorul 6

Colegiul uninominal 24: Mihai Sturzu (USL-PSD)-Daniel Geantă (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 25: Gigi Becali (USL-PNL)-Gheorghe Udriște (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 26. Răzvan Mironescu (USL-PNL)-Ștefan Vlaston (ARD-Noua Republică)
Colegiul uninominal 27: Damian Florea (USL-PC)-Iulian Mihai Anghel (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 28: Ion Mihăilescu (USL-PSD)-Silviu Văduva (ARD-PDL)

Senat

Sectorul 1

Colegiul uninominal 1: Titus Corlăţean (USL-PSD)-Vasile Gherasim (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 2: Călin Popescu-Tăriceanu (USL-PNL)-Augustin Ofițeru (ARD-Noua Republică)

Sectorul 2

Colegiul uninominal 3: Gabriel Oprea (USL-UNPR)-Nicolae Șerban (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 4: Dumitru Pelican (USL-PC)-Anca Boagiu (ARD-PDL)

Sectorul 3

Colegiul uninominal 5: Daniel Barbu (USL-PNL)-Cristian Rădulescu (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 6: Ecaterina Andronescu (USL-PSD)-Sandra Pralong (ARD-PDL)

Sectorul 4

Colegiul uninominal 7: Victor Ciorbea (USL-PNL)-Alex Ștefănescu (ARD-PNȚCD)
Colegiul uninominal 8: Dan Voiculescu (USL-PC)-Iulian Crăciun (ARD-Forța Civică)

Sectorul 5

Colegiul uninominal 9: Cătălin Croitoru (USL-PSD)-Radu F. Alexandru (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 10: Florian Popa (USL-PSD)-Alexandru Ciocâlteu (ARD-PNȚCD)

Sectorul 6

Colegiul uninominal 11: Corneliu Dobriţoiu (USL-PNL)-Nicolae Ivășchescu (ARD-PDL)
Colegiul uninominal 12: Gabriel Mutu (USL-PSD)-Valeriu Todirașcu (ARD-Noua Republică)

(Valeriu Moţoc)

foto: dcnews.ro