15.1 C
vineri, 19 aprilie 2024 - 18:11

Maria Şarapova, eliminată în turul 3 la Wuhan

Jucătoarea rusă a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 7-6 (3), 7-5, de sportiva elveţiană Timea Bacsinszky

maria sarapova

Jucătoarea Maria Şarapova, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 4, a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 7-6 (3), 7-5, de sportiva elveţiană Timea Bacsinszky, locul 61 WTA, venită din calificări, în turul 3 al turneului de la Wuhan.

Șarapova se alătură astfel, americancei Serena Williams și româncei Simona Halep, primele două favorite, care și-au încheiat parcursul la turneul din centrul Chinei în aceeași fază (turul secund).

Serena Williams, numărul 1 mondial, a abandonat, marţi, în turul doi al turneului de categorie Premier 5 de la Wuhan (China).

Tot marţi, Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, cu scorul de 2-6, 6-2, 6-3, de sportiva spaniolă Garbine Muguruza, locul 22 WTA, în turul doi al turneului de categorie Premier 5 de la Wuhan (China).