17.4 C
joi, 25 aprilie 2024 - 15:39

CSM București s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor, după o victorie la Midtjylland

CSM București s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, duminică, după ce a învins în deplasare formația daneză FC Midtjylland, cu scorul de 28-23 (12-12), în penultima etapă din Grupa a doua principală.

Celemai bune marcatoare au fost Bella Gulldén (8), Ana Paula Rodrigues (6), Bazaliu (5), Martin (5).

”Tigroaicele” au luptat exemplar și reușesc o calificare istorică în sferturi, la chiar prima participare in EHF Champions League”, a anunțat clubul pe pagina de Facebook.

În ultima etapă, CSMB va întâlni echipa ungară Gyor, duminica 28 februarie, într-un meci la Sala Polivalentă.