Tensiune între Mutu și antrenorul AC Ajaccio, dezamăgit de Briliant

Atacantul român Adrian Mutu nu joacă la potențialul său maxim, este de părere antrenorul echipei la care este legitimat, AC Ajaccio, Alex Dupont.

Selecționerul  a făcut această declarație duminică, după meciul cu Bastia, încheiat cu scorul de 0-0, pe terenul Ajaccio.

„Mutu a fost plecat zece zile. Când jucătorii revin de la naţională, au mereu probleme de ritm. El este un pic ieşit din ritm, nu şi-a recuperat toată capacitatea fizică. Dar totuşi a arătat ce poate”, a declarat Alex Dupont.

Mutu a avut o bară în finalul primei reprize şi a evoluat până în minutul 56 la Ajaccio.

Presa franceză scrie că, în momentul ieșirii de pe teren, Mutu a plecat direct la vestiare fără a da mâna cu antrenorul AC Ajaccio.

Mutu a avut și un schimb de replici cu arbitrul Laurent Duhamel, care a luat o decizie controversată ce a provocat un scandal pe teren și în tribune.