15.1 C
vineri, 19 aprilie 2024 - 18:17

RUSIA 2018. Brazilia, în sferturile Cupei Mondiale, după victoria cu Mexic

RUSIA 2018. Reprezentativa Braziliei s-a calificat în sferturile Cupei Mondiale, după ce a învins Mexic, scor 2-0, luni, la Samara. Neymar a marcat în minutul 51, iar Firmino în minutul 89.

După o fază creată de Neymar şi Willian, atacantul de la PSG i-a pasat cu călcâiul lui Willian, care, intrat în careu i-a retrimis lui Neymar, iar acesta a împins mingea în plasă. Firmino a stabilit scorul final în minutul 89, când a punctat din pasa lui Neymar.

Brazilia – Mexic 2-0 (0-0)

Brazilia: Alisson – Fágner, Thiago Silva, Miranda, Filipe Luis – Coutinho (Firmino ’86), Casemiro, Paulinho (Fernandinho ’80) – Willian (Marquinhos ’90+1), Gabriel Jesús, Neymar. Selecţioner: Tite

Mexic: Ochoa – Álvarez (Jonathan Dos Santos ’55), Ayala, Salcedo, Gallardo – Rafa Márquez (Layun ’46) – Vela, Héctor Herrera, Guardado, Lozano – Chicharito Hernández (Jimenez ’60). Selecţioner: Juan Carlos Osorio

În sferturi, Brazilia va întâlni învingătoarea din meciul dintre Belgia şi Japonia.