Lista candidaţilor USL pentru Bucureşti. Vezi ultimele modificări

USL a înregistrat la BEM cele 40 de candidaturi pentru noul legislativ, luni fiind ultima zi în care aspiranţii la un fotoliu de parlamentar îşi pot depune dosarele.  

Camera Deputaților

Sectorul 1
Colegiul uninominal 1: Vlad Nistor (PNL)
Colegiul uninominal 2: Diana Tuşa (PNL)
Colegiul uninominal 3: Ludovic Orban (PNL)
Colegiul uninominal 4: Dan Tudorache (PSD)

Sectorul 2
Colegiul uninominal 5: Dumitru Popescu (UNPR)
Colegiul uninominal 6: Rodica Nassar (PSD)
Colegiul uninominal 7: Violeta Tudosie (PSD)
Colegiul uninominal 8: Octavian Bot (PNL)
Colegiul uninominal 9: Daniel Budurescu (PNL)

Sectorul 3
Colegiul uninominal 10: Florin Alexe (PNL)
Colegiul uninominal 11: Eugen Nicolăescu (PNL)
Colegiul uninominal 12: Raluca Ispir (PNL)
Colegiul uninominal 13: Ioan Vulpescu (PSD)
Colegiul uninominal 14: Gabriela Podaşcă (PSD)
Colegiul uninominal 15: Adrian-Alin Petrache (PSD)

Sectorul 4
Colegiul uninominal 16: Claudiu-Andrei Tănăsescu (PC)
Colegiul uninominal 17: Bogdan Diaconu (PSD)
Colegiul uninominal 18: Nicolae Bănicioiu (PSD)
Colegiul uninominal 19: Dinu Giurescu (PC)

Sectorul 5
Colegiul uninominal 20: Dumitru Chiriţă (PSD)
Colegiul uninominal 21: Georgian Pop (PSD)
Colegiul uninominal 22: Alina Gorghiu (PNL)
Colegiul uninominal 23: Oana Mizil (PSD)

Sectorul 6
Colegiul uninominal 24: Mihai Sturzu (PSD)
Colegiul uninominal 25: Gigi Becali (PNL)
Colegiul uninominal 26. Răzvan Mironescu (PNL)
Colegiul uninominal 27: Damian Florea (PC)
Colegiul uninominal 28: Ion Mihăilescu (PSD)

Senat

Sectorul 1
Colegiul uninominal 1: Titus Corlăţean (PSD)
Colegiul uninominal 2: Călin Popescu-Tăriceanu (PNL)

Sectorul 2
Colegiul uninominal 3: Gabriel Oprea (UNPR)
Colegiul uninominal 4: Dumitru Pelican (PC)

Sectorul 3
Colegiul uninominal 5: Daniel Barbu (PNL)
Colegiul uninominal 6: Ecaterina Andronescu (PSD)

Sectorul 4
Colegiul uninominal 7: Victor Ciorbea (PNL)
Colegiul uninominal 8: Dan Voiculescu (PC)

Sectorul 5
Colegiul uninominal 9: Cătălin Croitoru (PSD)
Colegiul uninominal 10: Florian Popa (PSD)

Sectorul 6
Colegiul uninominal 11: Corneliu Dobriţoiu (PNL)
Colegiul uninominal 12: Gabriel Mutu (PSD)

NICIUN COMENTARIU